środa, 19 sierpnia 2015

ODŻYWIAJ SIĘ ZDROWO

Jesteś tym, co jesz - to bardzo trafne powiedzenie i trudno się z nim nie zgodzić.

Żeby zdrowo się odżywiać należy pamiętać o najważniejszych zasadach: regularnych i różnorodnych posiłkach, spożywaniu dużej ilości warzyw i owoców, spożywaniu zdrowych węglowodanów i nasion roślin strączkowych, odpowiednim nawadnianiu oraz unikaniu nadmiaru soli.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia powinniśmy codziennie spożywać minimum 400g owoców i warzyw, podzielonych na 5 porcji. Jedną z tych porcji może być szklanka soku.

W związku z tym, że nasze zdrowie i zdrowie naszych bliskich jest dla nas priorytetem, postanowiliśmy wziąć udział w kampanii promującej zdrowe nawyki żywieniowe.

Dlatego poddaliśmy się dwóm tygodniom próby. Porcja owoców i warzyw, także w postaci soku, towarzyszyła nam w różnych codziennych sytuacjach: na wycieczce rowerowej, w domu podczas zabawy, w szkole/przedszkolu, na pikniku oraz w czasie śniadania.

Wysiłek żaden, a radość ogromna, bo okazało się że te 5 porcji warzyw i owoców zawsze nam towarzyszyło. Po prostu nie mieliśmy świadomości jaka to jest ilość i czy wystarczająco często je zjadamy!
  
Dla tych najbardziej zapracowanych i zabieganych jest dobra wiadomość - jedna z pięciu porcji warzyw/owoców może być spożyta w postaci soku.

Warto zapamiętać, że produkty o nazwie „sok owocowy” i „sok 100%” nie zawierają: żadnych substancji słodzących (nie ma w nich cukru ani syropu glukozowo-fruktozowego), substancji konserwujących, sztucznych aromatów ani barwników! Są to produkty w pełni naturalne, bez jakichkolwiek dodatków (Dyrektywa parlamentu Europejskiego i Rady 2012/12/WE z dnia 19 kwietnia 2012 r. odnosząca się do soków owocowych)


Kampania finansowana przy wsparciu Unii Europejskiej oraz Rzeczypospolitej Polskiej jak również ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw.

12 komentarzy:

 1. Wspaniałe zdjęcia. Wpadam od czasu do czasu na Wasz blog i zawsze coś znajdę dla siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne zdjęcia.
  A ja się cieszę, że coraz więcej instytucji, firm etc. zdaje sobie sprawę jaką wpływową siłą są blogerzy, szczególnie Ci najlepsi, do których i wy należycie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słuszna inicjatywa! Popieram!

  OdpowiedzUsuń
 4. pytanie od czapy - skąd macie taki boski dywan?

  OdpowiedzUsuń
 5. latem wyrabiamy chyba 500% normy w jedzeniu warzyw i owoców ;) i choć jestem zwolenniczką odżywiania się zgodnie z tym co daje natura to już mrożę najulubieńsze sezonowe owoce, mocno liczę też na przetwory od Mamy :) otwarcie słoiczka malin w środku zimy i zjedzenie ich z gorącą owsianką to coś wspaniałego!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja również byłam zaskoczona wzmianką na dole o kampanii. Nie wiedziałam, że blogi mają takie "przebicie". Logiczne jest, że zaproponowano Wam współprace a nie jakiejś blogerce :P

  OdpowiedzUsuń
 7. ale ten Wasz blondyn to ciacho;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak! Mieszkam w USA i niestety tu otylosc jest na porzadku dziennym, wszystko na szybko i z pudelka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Pochwalam takie akcje!

  OdpowiedzUsuń
 10. Pamiętam jak przerażało mnie określenie 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Nawet buntowałam się na ten "absurd": "Nie mogłabym jeść nic innego" mówiłam. A przecież 5 porcji to nie 5 kg ;-) Ot, pomidor do śniadania, czy ogórek do kolacji. Akcja super, popieram. Nie lubię jednak zdania: "Jesteś tym, co jesz". Domyślam się, że chodzi o skład "jakościowy" organizmu, jednak nie potrafię "oderwać" ciała od CZŁOWIEKA. Przecież wielu je garść ryżu dziennie....

  OdpowiedzUsuń
 11. Tej inicjatywie przyklaskuje i popieram z calego serca! Zdrowie to przede wszystkim zdrowe jedzenie. Wiele w naszych rękach.
  Pozdrawiam Was!

  OdpowiedzUsuń